W dniach 16-27.06.2022 nastąpi przerwa w działalności Komisji Ewidencji, Klasyfikacji i Rankingu MZSzach. Złożone wnioski będą rozpatrywane od 28 czerwca. W sprawach pilnych, proszę się kontaktować z Przewodniczącym KEKiR PZSzach Panem Ryszardem Królikowskim (r.krolikowski@pzszach.pl).




Szachy szybkie
D7C7D10C10D12C12D14C14D18C18RAZEM
UKS Czternastka Warszawa
3.0
4.0
17.5
34.5
16.0
22.0
13.0
21.0
33.0
48.0
212.0
UKS Caissa Warszawa
3.0
3.0
15.0
38.0
12.0
19.0
13.0
7.0
4.0
0
114.0
KSz Polonia Warszawa
0
8.0
3.0
10.0
6.0
26.0
14.0
41.0
0
5.0
113.0
UKS SPARTA Białołęka
2.0
0
5.0
5.0
8.0
0
0
6.0
0
2.0
28.0
UKS SP 321 Warszawa - Bemowo
0
0
1.5
4.5
0
4.0
0
7.0
3.0
6.0
26.0
UKS Gambit - Wesoła
0
1.0
0
10.0
0
0
0
3.0
0
0
14.0
KSz Warsaw Sharks Warszawa
0
0
0
2.0
0
8.0
0
1.0
0
2.0
13.0
KSSSN Ursynów Warszawa
0
0
0
0
0
0
5.0
6.0
0
0
11.0
KSz SzachMatek Warszawa
0
0
0
7.0
0
3.0
0
0
0
0
10.0
KSz SKOCZEK TROJAŃSKI
0
0
3.0
3.0
0
0
0
0
0
0
6.0
UKSz Hetman Warszawa
0
0
0
0
0
0
0
3.0
0
0
3.0
RAZEM81645114428245954063550.0




Szachy klasyczne
D10C10D12C12D14C14D18C18RAZEM
UKS Czternastka Warszawa
20.5
26.5
23.0
25.0
16.0
11.0
31.0
49.0
202.0
KSz Polonia Warszawa
9.0
15.0
7.0
25.0
14.0
42.0
4.0
1.0
117.0
UKS Caissa Warszawa
12.0
39.0
8.0
16.0
10.0
11.0
4.0
0
100.0
UKS SP 321 Warszawa - Bemowo
1.5
3.5
4.0
4.0
0
4.0
5.0
10.0
32.0
UKS SPARTA Białołęka
5.0
5.0
0
0
0
10.0
0
1.0
21.0
KSSSN Ursynów Warszawa
0
6.0
0
0
5.0
8.0
0
0
19.0
KSz Warsaw Sharks Warszawa
0
0
0
12.0
0
4.0
0
0
16.0
UKS Gambit - Wesoła
0
5.0
0
2.0
0
3.0
0
0
10.0
KSz SKOCZEK TROJAŃSKI
3.0
3.0
0
2.0
0
0
0
0
8.0
KSz SzachMatek Warszawa
0
6.0
0
0
0
0
0
0
6.0
UKS ŻAGLE Warszawa
0
0
0
0
0
2.0
0
2.0
4.0
UKSz Hetman Warszawa
0
0
0
3.0
0
0
0
0
3.0
RAZEM51109428945954463538.0


Regulamin     Punktacja klubowa    

Ze względu na wysokie ceny parkingów, zachecamy do korzystania z komunikacji miejskiej. Dla uczestników turnieju została przygotowana specjalna oferta: wjazd na parking wielopoziomowy P1: cena 50zł za dobę. Pozostałe parkingi są znacznie droższe. Aby skorzystać z oferty, przed wyjazdem, konieczne będzie pobranie biletu parkingowego z recepcji hotelu. Mapa dojazdu.


Pliki turniejowe z informacją o liczbie uczestników z poszczególnych klubów:
Szachy klasyczne
 D10C10D12C12D14C14D18C18RAZEM
KSSSN Ursynów Warszawa 030013007
KSz Polonia Warszawa 281921211247
KSz SKOCZEK TROJAŃSKI111100015
KSz SzachMatek Warszawa020001003
KSz Warsaw Sharks Warszawa000401027
UKS ŻAGLE Warszawa000001012
UKS Caissa Warszawa4272133931475
UKS Czternastka Warszawa717583541362
UKS Gambit - Wesoła120101005
UKS SP 321 Warszawa - Bemowo011002059
UKS SPARTA Białołęka1500052922
UKSz Hetman Warszawa000100001
RAZEM166610379401057245

Szachy szybkie
 D7C7D10C10D12C12D14C14D18C18RAZEM
KSSSN Ursynów Warszawa 00000012003
KSz Polonia Warszawa 041511021001346
KSz SKOCZEK TROJAŃSKI00110000002
KSz SzachMatek Warszawa00030100004
KSz Warsaw Sharks Warszawa00010301038
UKS Caissa Warszawa356253114931685
UKS Czternastka Warszawa110514472641265
UKS Gambit - Wesoła01020001015
UKS SP 321 Warszawa - Bemowo020001030410
UKS SPARTA Białołęka121420030821
UKSz Hetman Warszawa00000001001
RAZEM52414551033936757250


W dniach 7 – 14 maja br. W Serwach koło Augustowa odbyły się rozgrywki OOM zorganizowane przez Podlaską Federację Sportu. Juniorzy młodsi rywalizowali w grupach wiekowych do lat 12-tu i 14-tu oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Kluby mazowieckie reprezentowało jedenaście zawodniczek i dwunastu zawodników. Srebrny medal w grupie D12 zdobyła Anna Nurkiewicz z klubu UKS Łady Raszyn. Aż trzech naszych reprezentantów zajęło pechowe czwarte miejsce: Szymon Suska, Magdalena Malicka, Filip Klim. Nasi zawodnicy w poszczególnych grupach zajęli następujące miejsca:

w grupie C-12
4. Szymon Suska UKS Czternastka Warszawa
20. Ian Seo UKS TSz Zieloni Zielonka
26. Juliusz Klim KSz Polonia Warszawa
32. Maksymilian Krogulski UKS Czternastka Warszawa
46. Jan Baranowski UKS Łady Raszyn
49. Dominik Kisiel UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki

w grupie D-12
2. Anna Nurkiewicz UKS Łady Raszyn (norma na tytuł kandydata)
4. Magdalena Malicka UKS Czternastka Warszawa (norma na I kategorię)
17. Natalia Walewska UKS Czternastka Warszawa
27. Hanna Łoboda CKR SSz Grójec
37. Lena Jastrzębska UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki
48. Walentyna Matyrzyńska UKS Czternastka Warszawa
50. Julia Cheda UKS Czternastka Warszawa

w grupie C-14
4. Filip Klim KSz Polonia Warszawa
7. Cyprian Mulawa UKS Czternastka Warszawa
14. Bartosz Bartodziej KSz Polonia Warszawa
21.Adam Nawalaniec KSz Polonia Warszawa
25. Witold Kowalski KSz Polonia Warszawa
37. Dawid Dobosiewicz MTSz Mińsk Mazowiecki

w grupie D-14
17. Anna Kicińska UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki
24. Jagoda Dzierzgowska KSz Polonia Warszawa
44. Natalia Wrzodak UKS Hetman Puszcza Mariańska
50. Dalia Czarkowska UKS Czternastka Warszawa



Zawodnikom, rodzicom, trenerom i klubom gratulujemy!

W dniach 29.04 – 08.05.2022r. odbyły się w Poroninie Mistrzostwa Polski dzieci grupach wiekowych do lat 6-ciu, 7-iu i 8-iu. Kluby mazowieckie reprezentowało pięć zawodniczek i dwudziestu jeden zawodników. Eryk Ejsymont zdobył złoty medal w grupie C8, a Mateusz Rabiej zdobył brązowy medal w grupie C7. Nasi zawodnicy w poszczególnych grupach zajęli następujące miejsca:

w grupie C-8
1. Eryk Ejsymont UKS Łady Raszyn
21. Leon Zalewski KSSSN Ursynów Warszawa
25. Tomasz Wiekiera UKS Czternastka Warszawa (norma na III kategorię)
28. Szymon Bochnia TKKF PROMYK Ciechanów
30. Bartłomiej Grochowina UKS SP 321 Warszawa - Bemowo
34. Szymon Wierzbicki MTSz Mińsk Mazowiecki
52. Alan Martela TKKF PROMYK Ciechanów
56. Grzegorz Ślesicki TKKF PROMYK Ciechanów
63. Michał Chmielewski UKS Caissa Warszawa

w grupie D-8
18. Gabriela Śmietanko UKS Czternastka Warszawa

w grupie C-7
3. Mateusz Rabiej KSz Polonia Warszawa
10. Wojciech Łoboda CKR SSz Grójec
15. Cezary Łobacz KSz Polonia Warszawa
16. Henryk Matosek UKS Caissa Warszawa (norma na IV kategorię)
24. Michał Partyka UKS Gambit - Wesoła (norma na IV kategorię)
31. Aleksander Kamiński KSz Polonia Warszawa
34. Aleksander Michalski UKS MDK Radom (norma na V kategorię)
50. Atanazy Nayar UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki

w grupie D-7
7. Laura Grzeszczyk UKS Czternastka Warszawa
9. Magdalena Kosiorek UKS TSz Zieloni Zielonka
11. Agata Kosiorek UKS TSz Zieloni Zielonka

w grupie C-6
15. Jan Borkowski UKS SPARTA Białołęka
17. Wiktor Stańkowski UKS Czternastka Warszawa (norma na V kategorię)
18. Jan Ładoń UKS Czternastka Warszawa
20. Aleksander Kuzka UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki

w grupie D-6
10. Oliwia Szmaus UKS Czternastka Warszawa



W zakończonych w Sypniewie Mistrzostwach Polski Juniorów w grupach wiekowych do lat 16-tu i 18-tu chłopców oraz dziewcząt kluby z Mazowsza reprezentowało sześć zawodniczek i czternastu zawodników. Nasi zawodnicy zajęli miejsca:

w grupie C-16
4. Bartosz FISZER - UKS „SP321” Warszawa – Bemowo
7. Przemysław ZDYBEL - UKS Czternastka Warszawa
16. Jakub JANECZKO - UKS Czternastka Warszawa
18. Tymon KAŹMIEROWSKI - KS LAURA Chylice
40. Szymon PANCEWICZ - UKS Czternastka Warszawa
44. Krzysztof WESOŁEK - UKS Hetman Puszcza Mariańska
45. Artur GRZĄDKA - KS LAURA Chylice
48. Jan GÓRAL – UKS ŻAGLE Warszawa

w grupie D-16
4. Zuzanna REJNIAK - UKS Czternastka Warszawa
6. Weronika BUKAŁA - KS LAURA Chylice
16. Sandra ZYBRANT - UKS Czternastka Warszawa
29. Katarzyna PASTUSZKO - UKS Czternastka Warszawa
32. Małgorzata ZALEWSKA - UKS TSz Zieloni Zielonka
41. Magdalena KICIŃSKA - UKS Szachowa Dwójka Grodzisk Mazowiecki

w grupie C-18
1. Jonasz BAUM - UKS Czternastka Warszawa
24. Paweł SIDORCZUK - UKS Czternastka Warszawa
26. Michał SYRKIEWICZ - UKS TSz Zieloni Zielonka
28. Rafał DALKOWSKI - UKS Czternastka Warszawa
37. Adam JĘDRUSIK - UKS Czternastka Warszawa
38. Wojciech HALINIAK - UKS Czternastka Warszawa

Zawodnikom, rodzicom, trenerom i klubom gratulujemy.


1 stycznia 2022 nastąpiła aktualizacja przepisów rankingowych oraz nadawania tytułów FIDE. Jedną z ważniejszych zmian jest podwyższenie limitu rankingowego w turniejach rozgrywanych tempem P'60 do 1800 oraz tempem P'90 do 2400. Szczegóły znajduję się na stronie https://fide.com/news/1527.

W zakładce MZSzach-Dokumenty (http://mzszach.pl/m/12) został opublikowany Komunikat Organizacyjno-Finansowy nr 1/2022.

Od 1 stycznia 2022 roku korespondencja dotycząca ewidencji powinna być kierowana na adres ewidencja@mzszach.pl, w szczególności dotyczy to rejestracji zawodników, wydawania licencji, przesyłania sprawozdań sędziowskich. Sędziów prosimy o zwrócenie uwagi na zaktualizowaną instrukcję dotyczącą sprawozdawczości (http://mzszach.pl/a/22).